Başkanımızın Mesajı

Artvin, gittiğimiz her yere yüreğimizde götürdüğümüz emsalsiz bir vatan parçasıdır. Doğu Karadeniz’in köşesine özenle konuşlandırılmış mavi zümrüt yeşili renginde bir sınır taşı olan Artvin’in değeri de rengi gibi zümrüttür. Biz o topraklarda doğduk ve yayla dumanlarının, coşkun derelerin, parlak dolunayların, yeşil çayırların, yıldızı bereketli gecelerin içinde huzurla büyüdük.

Sonra hayat koşulları her birimizi başka coğrafyalara, memleketin büyük şehirlerine gitmeye zorladı. İyi bir iş, daha nitelikli yaşam, daha kaliteli eğitim ve buna benzer pek çok sosyo-ekonomik ve özel sebepler dolayısıyla Artvin’i ardımızda bırakarak şehirlere göç ettik.

Yıllar büyük şehirlerin hengamesi ve yoğunluğu içinde akıp giderken sılamız ile olan gönül bağımızı hiç koparmadık. Fırsat buldukça gittik memleketimize. İkna edebildikçe çocuklarımızı da götürerek onların da ata dede topraklarını tanımalarını ve içselleştirmelerini sağladık. Oraya gitmekle yetinmedik, ikamet ettiğimiz şehirlerde kendi öz kültürümüzü yaşatma adına dernekler , vakıflar ve siyadlar kurduk. STK çatısı altında hemşehrilerimizle bir araya gelerek birlik beraberlik ruhu ekseninde yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olduk. Eksik gördüğümüz konularda tamamlayıcı olduk, Birlik ve beraberlikten Biz bazlı yönetimsel anlayıştan hiç vazgeçmedik. Ve son merhalede artık güç birliğini zirveye çıkarmak hizmetlerin en güzelini yeniden daha güçlü yapabilmek adına yola çıktık.

Herkesin gönlünde bir Artvin sevdası var… Biz de ülküsünü ve ülkesini geleceğinin hedefine koyan ve İNSAN GÖNÜLDÜR GÖNÜL felsefesini yüreğine rehber edinen Göğe Komşu Toprakların Bursa`daki STK’larımızın oluşturduğu üst kimlik olan Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanlığı’na adaylığımızı koymaya karar verdik.

2004 yılında Bursa merkezli kurulan ve himayesinde 43 il, ilçe, köy derneğini barındıran, doğduğumuz göğe komşu topraklardan, gurbete uzanan yolculuğumuzda, gönül köprüsünü inşa etmek, birlik ve beraberliğimizi sağlam temellere oturtmak, Artvin’imizin her bölgesinden hemşehrilerimizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla tüm Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Artkaf’ın her anlamda marka değerini yükseltmek , bağlı bulunan Derneklerimiz arası koordinasyonu ile iletişimi en hızlı ve güvenilir kılmak, Artvin ile Bursa arası köprü vazifesi yapmak ve insanımıza en iyi şekilde hizmet etme gayesindeyiz. Niyetimiz temiz, kadromuz güçlü, yolumuz açıktır.

Hakkımızda hayırlısı olmasını temenni ediyor, kıymetli hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

Artvin ve Kafkas Dernekler Federasyonu Başkanı

Murat AYDIN